top of page
 
Jei neturite dviračio, tai ne problema! Jums pagelbės sporto ir laisvalaikio centre „Nykščio namai“ įsikūręs dviračių nuomos punktas. Plačiau: http://dviraciunuoma.eu/

Šalia sporto ir laisvalaikio centro „Nykščio namai“ stovi kitokio pobūdžio įstaiga – Anykščių Jono Biliūno gimnazija. Jau nuo 1920 metų mokyklos pagrindinis tikslas - ugdyti dorus ir garbingus piliečius. Gimnazijoje kiekvienas moksleivis, turintis noro mokytis ir pažinti pasaulį, gauna kokybišką išsilavinimą, kurio dėka gali siekti pačių aukščiausių rezultatų. Mokykloje didelis dėmesys skiriamas mokinio dvasiniam, patriotiniam bei kultūriniam asmenybės ugdymui. „Kilti ir kelti“ – tokia yra Jono Biliūno gimnazijos filosofija.

Pradedame kelionę...
Pirmiausia siūlome aplankyti greta esantį Jono Biliūno paminklą "Laimės žiburį" ir Anykščių Jono Biliūno gimnaziją.
Tęsiame kelionę...
Toliau keliaujame Puntuko link...

Anykščių šilelio kraštovaizdžio draustinyje stūkso antras pagal dydį riedulys Lietuvoje – Puntuko akmuo. Ant jo iškalti „Lituanicos“ lakūnų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno portretai bei jų žodžiai lietuvių tautai.

Pamatyti tikrai verta!

Nuo Puntuko link Anykščių...
Bene geriausia vieta pakvėpuoti grynu oru Anykščiuose – Anykščių Šilelis, Jis labai tiksliai pavaizduotas garsiausioje Antano Baranausko poemoje „Anykščių šilelis“. Galima sakyti, niekas nepasikeitė: oras toks pat grynas, o miškas – tylus ir paslaptingas.
Dainų slėnyje įsikurę pliažai – puiki vieta praleisti karštai vasaros dienai, o veiklos čia ras ir mažieji: yra net kelios žaidimų aikštelės, atitinkančios visus saugumo reikalavimus!
Dainuvos nuotykių parkas
Na, o prasidėjus kelionei po Anykščius, tikrai nustebsite, kiek daug pramogų mes turime! Patinka nuotykiai? Čia galėsite išbandyti savo drąsą net šešiose skirtingose trąsose!
Norite prabangaus poilsio? “SPA Vilnius-Anykščiai" - gydomasis SPA centras, kuris yra įsikūręs Anykščių šilelio prieglobstyje, suteiks Jums pačias geriausias akimirkas ir net nustebsite, kaip puikiai galima pailsėti per vieną trumpą savaitgalį...
Daugiau informacijos - http://anyksciai.spa-vilnius.lt/
 

Kregždžių lizdai

Kregždučių, pranašaujančių lietų ar atvirkščiai – gerą orą, čia neišvysite. Tačiau visą dieną vaikščiojus taku, pailsinti paskaudusias kojas galima pavėsinėse, įrengtose kairiajame šventosios upės krante. Šalia įrengta daug suoliukų, laužavečių, o patiems mažiausiems – spalvinga žaidimų aikštelė,. 

Rojus

Anykštėnai šią vietą vadina skambiu pavadinimu – „Rojumi“. Ir jie neklysta! Ši vieta, įsikūrusi ant pačios Šventosios kranto, yra ne kas kitas, o dviratininkų pamėgtas finišas. Sustojus galima pasėdėti (būkite tikri, vietos užteks visiems draugams), pailsinti kojas ar tiesiog pasigrožėti vaizdais. Argi ne rojus?
Anykščiai – išties gražus miestas, o tikrąjį jo grožį daug lengviau pamatyti pažvelgus į jį iš 33m aukščio. Tą galite padaryti užlipę 186 laiptelius Anykščių Šv. Mato bažnyčioje. Juos įveikti tikrai nėra sunku, tačiau pavargus galite stabtelėti ir pasižvalgyti trijose didelėse laiptų aikštelėse, kuriose galima susipažinti su bažnyčios istorija ir pamatyti nuotraukų archyvus, kurie leis sužinoti bažnyčios ir apžvelgiamų vietovių istoriją. Na, o įveikus visus laiptelius... Anykščių krašto vaizdas atperka viską!

Anykščių Šv. Mato bažnyčia

Menų inkubatorius

Tai šalia geležinkelio bėgių įsikūrusi menų studija, kurioje kiekvienas savyje atras bent dalelę kūrybiškumo. Tai pirmasis toks objektas Aukštaitijos regione, kuriame po vienu stogu susibūrė patys įvairiausi menininkai. Inkubatoriuje yra rengiami edukaciniai užsiėmimai bei organizuojami įvairūs kultūriniai renginiai, kurie sudomina ne tik Anykštėnus. Menininkai iš visos Lietuvos gali mažomis nuomotis patalpas bei kūrybai reikalingą inventorių. Tai puiki galimybė menininkams dirbti su aukščiausios kokybės technikos priemonėmis, kurti ir tuo pačiu savo žinias perduoti jaunimui.
Pasukus žvilgsnį į kairę – galima išvysti daugelio pamėgtą kavinę „Bangelę“ – tai puiki vieta, kurioje išalkus visada galima pavalgyti! Juk nekeliausi gurgiančiu pilvu...

Siaurukas

Tai vienas unikaliausių muziejų visoje Lietuvoje, egzistuojantis tiesiog po atviru dangumi! Siaurukas pradėjo veikti dar 1899 m. Dabar - tai savo autentiškumą išlaikęs siaurasis geležinkelis, nuo 2001 metų vežantis tik keleivius. Dalis senovinio komplekso eksploatuojama iki Rubikių – tai itin turistų pamėgta kelionė, leidžianti visą dieną grožėtis įspūdingu Anykščių kraštovaizdžiu. 
Viename Šventosios sodžiuje – Niūronyse, įsikūręs unikalus Arklio muziejus, o visai šalia galima aplankyti garsaus Lietuvos rašytojo Jono Biliūno tėviškę. Rašytojas palaidotas Anykščiuose, ant aukštos kalvos, o „Laimės žiburys“ primena, kokį šedevrą yra parašęs Jonas Biliūnas.

Niūronys

Žirgynas "Vilartas"

Sporto klubas „Vilartas“ vienija žirginio sporto mėgėjus, jaunuosius sportininkus, profesionalus ir žmones su negalia, kurie laiko savo žirgus, treniruojasi ar leidžia su žirgais laisvalaikį. Sporto klubas sudaro palankias sąlygas sportuoti, rengia konkūrų varžybas, skatina su žirginiu sportu susijusių paslaugų ir aktyvių pramogų plėtrą.
bottom of page